Bitcoin

Bitcoin, merkezi bir otoriteye, düzenleyici kuruma veya bir aracıya bağlı olmayan dijital para birimidir. Son yıllarda popüleritesi artan kripto paraların başı olan Bitcoin (BTC) yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor. KrediFinansal.Com olarak uzman analistelerimiz ile birlikte Bitcoin haberlerini ve bu haberler doğrultusunda anlık değişimleri sizler için yorumluyoruz. Siz de BTC tahminlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Son Durum

Aşağıdaki tablodan anlık olarak Bitcoin fiyatını takip edebilirsiniz. Borsalarda yapacağınız işlemler için bu anlık BTC fiyat tablosunu kullanabilirsiniz.

Bitcoin TL Fiyatı

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Anlık olarak çok değişim olan BTC fiyatını iyi takip etmeniz gerekmektedir. Bitcoin yaşanan olaylar ile anlık olarak değişmektedir. Son dakika haberleri bile btc fiyatlarının değişiminde etkilidir. O yüzden yapacağınız işlemler öncesinde Bitcoin son dakika haberleri konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Ters pozisyonda yakalanmamak için bu haberler fazlasıyla önemlidir.

Bitcoin Dolar (USD) Fiyatı

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

Bitcoin Nasıl Çalışır?

Bitcoin ağı “blockchain” isimli bir ana hesap defterini paylaşır. Bu hesap defteri, yapılan tüm işlemleri içinde tutar ve kullanıcının yaptığı işlemlerin geçerliliğini, bilgisayarın kontrol etmesine olanak tanır. Yapılan her işlemin geçerliliği, gönderen adrese göre karşılık gelen dijital imzalar tarafından korunur ve tüm kullanıcıların kendi Bitcoin adreslerinden Bitcoin göndermelerine izin verir.Bunun dışında, herkes özel donanımların gücünü kullanarak bu işlemlerin gerçekleşmesine yardımcı olabilir ve bu hizmet için Bitcoin kazanır. Buna “madencilik” adı verilir.

Bitcoin Borsaları

Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili işlem yapabileceğiniz yaklaşık 200 tane kripto para borsası vardır. Yaptığımız çalışmalarda bu borsalar arasında kripto para fiyatları hemen hemen aynı seviyede ilerlemektdir. Bu yüzde arbitraj yapmak isteyen ziyaretçilerimmize bu konuda kötü haberimiz var. Tabi yüksek miktarlarda yapacağınız işlemlerde bu şekilde borsalar arası yapacağınız arbitraj işlemlerinde kar edebilirsiniz.

En Güvenilir Bitcoin Borsaları

Yazımızda sizlere bahsettiğimiz 200 civarı bitcoin borsası arasında hangilerinin güvenilir olduğunu merak ediyor musunuz? Yazımızın bu kısmında sizlere bu bitcoin borsaları hakkında bilgi vereceğiz. Sayıları 200 olsa da işlem yapabileceğiniz borsa sayısı 20 civarı falandır. Zamanla test edip güvenilir bulduğumuz kripto para borsalarını sizler ile paylaşacağız.

Güvenilirlik testlerinden başarıyla geçen ilk 10 kripto para borsası aşağıdaki gibidir.

 1. Gemini.Com
 2. itBit.Com
 3. Coinbase.Com
 4. Kraken.Com
 5. Bitstamp.Net
 6. Liquid.Com
 7. OKEx.Com
 8. Poloniex.Com
 9. BitFlyer.Com
 10. Bitfinex.Com

En Büyük Bitcoin Borsaları

Bitcoin gibi tüm kripto borsalarında en önemli konu günlük işlem hacmidir. Ne kadar çok işlem hacmi var ise borsa üzerinde BTC alımı satımı o kadar kolay ve hareketli olur. Dünya üzerinde hizmet veren hacimli ve en büyük bitcoin borsaları aşağıdaki gibidir.

 • Binance.Com
 • OKEx.Com
 • Huobi.Com
 • BitStamp.Net
 • Upbit.Com
 • Bitfinex.Com
 • Kraken.Com
 • HitBTC.Com
 • Coinbase.Com

Türk Bitcoin Borsaları

Türkiye’de bitcoin rüzgarı çok geç keşfedilmişti. Bu yüzden Türk borsaları uzun yıllar sonra piyasaya çıktı. Ancak kripto para yatırımcısı Türkler için büyük kolaylık olan Türk kripto para borsaları son yıllarda büyük atılım yaptı. Tl ile para yatırabileceğiniz bitcoin borsalarını aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

 • Paribu.Com
 • BTCTurk.Com
 • Koinim.Com
 • Koineks.Com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir