Türk İlaç Şirketi, Covid 19 İçin İlaç Üretimine Başladı

Türk ilaç sanayisinin önde gelen kuruluşlarından Abdi İbrahim, Covid-19 tedavisinde kullanılan bir ilacın üretimine başladı.

Otoriteler tarafından tedavide kullanılması önerilen ilacın ilk parti üretiminin tamamlanıp sağlık bakanlığına teslim edildiği bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut;

‘‘Ülkemizin yüzde yüz yerli sermayeli en büyük ilaç şirketi olarak 108 yıldır hayatı iyileştirme misyonumuzla hareket ediyoruz. Yaşadığımız bu zorlu süreçte de Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde yürütülen salgınla mücadele seferberliğine tam destek vererek, tüm imkanlarımızı devreye soktuk. Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 tedavi protokollerinde yer alan bir ilacımızın ilk parti üretimini yaparak Bakanlığımıza teslim ettik‘’ dedi.

Nisan ayı içinde üretilecek 1.600.000 tablet ile yıl sonuna kadar yapılacak tüm üretimi de bakanlığa bağışlayacaklarını açıklayan Barut, ‘’Bu ilacın, insanlarımızın sağlığı için cansiperane şekilde gecesini gündüzüne katarak çalışan doktorlarımızın, eczacılarımızın, hemşirelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın mücadelesine destek olması en büyük temennimiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.