Tether Son Durum

USDT olarak da bilinen Tether, üç yıl önce işlem görmeye başlayan bir sanal para. Tether’ın arkasındaki şirket sanal paranın dolara sabitlenmiş olduğunu iddia ediyor. Dolayısıyla Tether’de istenilen hem doların istikrarına sahip olması hem de dijital para olarak kullanılabilmesi.

You have not selected any currencies to display

Bunun anlamı yatırımcıların birbirinden farklı sanal paraları dolara çevirme ihtiyacı duymadan, hızlı ve ucuz bir şekilde platformlar arasında aktarabilecek olması.

Birçok platformun, kripto paralara yönelik temkinli duruşlarından dolayı geleneksel bankalarla iş yaparken sorunlarla karşılaşmaları nedeniyle Tether, istikrarlı bir alternatif sunmayı amaçlıyor.

Tether’ın Bitfinex ile bağlantısı nedir?

Tether ve dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından Bitfinex arasındaki bağlantıya yönelik çok spekülasyon oldu. Ne Tether’ın ne de Bitfinex’in internet sitesinde bu şirketlerin merkezlerinin nerede olduğu ya da yetkinin kimde olduğu ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Bitfinex’in de sözcüsü olan Torossian, Aralık açıklamasında her iki şirketin CEO’sunun Jan Ludovicus van der Velde olduğunu belirtmişti. Ayrıca Coindesk’e göre Torossian, şirketin strateji müdürünün Phil Potter, CFO’sunun Giancarlı Devasini olduğunu da söyledi.

Açıklamada ayrıca Tether’ın döviz kuruna bağlı olduğu da belirtildi.

Tetherların nasıl üretildiği net değil, fakat traderların her bir sanal paranın 1 dolar değerinde olduğunu düşünüyor. IPC Systems Inc.’de ürün yöneticisi Barry Leybovich, geçtiğimiz ay Bloomberg’e Bitcoin’un Bitfinex’te Tether parasıyla işlem görmesinin Bitcoin fiyatlarının yükselmesinde etkili olduğunu söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir